(OnlinEpikairotita) — Η αντίστροφη μέτρηση για τη μεγάλη ποδοσφαιρική «γιορτή» ξεκίνησε!

Το Παγκόσμιο Κύπελλο, ή αλλιώς Μουντιάλ, του 2018 που θα πραγματοποιηθεί στη Ρωσία ξεκινά σε 60 ημέρες ακριβώς (14 Ιουνίου) και αναμένεται να προσφέρει πάμπολλες συγκινήσεις.

Η Κύπρος και η Ελλάδα δεν βρίσκονται στην διοργάνωση, αφού δεν κατάφεραν να προκριθούν από τα προκριματικά, εντούτοις το ενδιαφέρον όλων των ποδοσφαιρόφιλων και στις δύο χώρες για την διοργάνωση παραμένει ψηλό. Πρόκειται, άλλωστε, για την κορυφαία διοργάνωση της FIFA που πραγματοποιείται κάθε τέσσερα χρόνια και την παρακολουθούν δισεκατομμύρια τηλεθεατές.

Ομίλοι του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018
Όμιλος Α: Ρωσία, Σαουδική Αραβία, Αίγυπτος, Ουρουγουάη
Όμιλος Β: Πορτογαλία, Ισπανία, Μαρόκο, Ιράν
Όμιλος Γ: Γαλλία, Αυστραλία, Περού, Δανία
Όμιλος Δ: Αργεντινή, Ισλανδία, Κροατία, Νιγηρία
Όμιλος Ε: Βραζιλία, Ελβετία, Κόστα Ρίκα, Σερβία
Όμιλος ΣΤ: Γερμανία, Μεξικό, Σουηδία, Ν. Κορέα
Όμιλος Ζ: Βέλγιο, Παναμάς, Τυνησία, Αγγλία
Όμιλος Η: Πολωνία, Σενεγάλη, Κολομβία, Ιαπωνία

Η κλήρωση των Εθνικών ομάδων για την «Φάση των Ομίλων» του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 στη Ρωσία.

Πιο κάτω βλέπετε το πρόγραμμα (σε ώρες Κύπρου-Ελλάδας) των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 στη Ρωσία – από την φάση των ομίλων, μέχρι και τον μεγάλο Τελικό. Στην Κύπρο οι αγώνες θα προβάλλονται από το ΡΙΚ, ενώ στην Ελλάδα από την ΕΡΤ.

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

Πέμπτη, 14 Ιουνίου
Ώρα 18:00
Ρωσία vs Σαουδική Αραβία (Όμιλος Α) – στο Λουζνίκι, Μόσχα

Παρασκευή, 15 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Αίγυπτος vs  Ουρουγουάη (Όμιλος Α) – στο Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ
Ώρα 18:00
Μαρόκο vs Ιράν (Όμιλος Β) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
Ώρα 21:00
Πορτογαλία vs Ισπανία (Όμιλος Β) – στο Φιστ, Σότσι

Σάββατο, 16 Ιουνίου
Ώρα 13:00
Γαλλία vs Αυστραλία (Όμιλος Γ) – στο Καζάν Αρένα, Καζάν
Ώρα 16:00
Αργεντινή vs Ισλανδία (Όμιλος Δ) – στο Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα
Ώρα 19:00
Περού vs Δανία (Όμιλος Γ) – στο Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ
Ώρα 22:00
Κροατία vs Νιγηρία (Όμιλος Δ) – στο Καλίνινγκραντ Στέντιουμ, Καλίνινγκραντ

Κυριακή, 17 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Κόστα Ρίκα vs Σερβία (Όμιλος Ε) – στο Κόσμος Αρένα, Σαμάρα
Ώρα 18:00
Γερμανία vs Μεξικό (Όμιλος ΣΤ) – στο Λουζνίκι, Μόσχα
Ώρα 21:00
Βραζιλία vs Ελβετία (Όμιλος Ε) – στο Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ

Δευτέρα, 18 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Σουηδία vs Ν. Κορέα (Όμιλος ΣΤ) – στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ
Ώρα 18:00
Βέλγιο vs Παναμάς (Όμιλος Ζ) – στο Φιστ, Σότσι
Ώρα 21:00
Τυνησία vs Αγγλία (Όμιλος Ζ) – στο Βολγκογκράντ Αρένα

Τρίτη, 19 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Πολωνία vs Σενεγάλη (Όμιλος Η) – στο Ακτρίτιε Αρένα, Μόσχα
Ώρα 18:00
Κολομβία vs Ιαπωνία (Όμιλος Η) – στο Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ
Ώρα 21:00
Ρωσία vs Αίγυπτος (Όμιλος Α) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη

Τετάρτη, 20 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Πορτογαλία vs Μαρόκο (Όμιλος Β) – στο Λουζνίκι, Μόσχα
Ώρα 18:00
Ουρουγουάη vs Σαουδική Αραβία (Όμιλος Α) – στο Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ)
Ώρα 21:00
Ιράν vs Ισπανία (Όμιλος Β) – στο Καζάν Αρένα, Καζάν

Πέμπτη, 21 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Γαλλία vs Περού (Όμιλος Γ) – στο Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ)
Ώρα 18:00
Δανία vs Αυστραλία (Όμιλος Γ) – στο Κόσμος Αρένα, Σαμάρα
Ώρα 21:00
Αργεντινή vs Κροατία (Όμιλος Δ) – στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ

Παρασκευή, 22 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Βραζιλία vs Κόστα Ρίκα (Όμιλος Ε) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
Ώρα 18:00
Νιγηρία vs Ισλανδία (Όμιλος Δ) – στο Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ
Ώρα 21:00
Σερβία vs Ελβετία (Όμιλος Ε) – στο Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ

Σάββατο, 23 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Βέλγιο vs Τυνησία (Όμιλος Ζ) – στο Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα
Ώρα 18:00
Γερμανία vs Σουηδία (Όμιλος ΣΤ) – στο Φιστ, Σότσι
Ώρα 21:00
Ν. Κορέα vs Μεξικό (Όμιλος ΣΤ) – στο Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ

Κυριακή, 24 Ιουνίου
Ώρα 15:00
Αγγλία vs Παναμάς (Όμιλος Ζ) – στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ
Ώρα 18:00
Ιαπωνία vs Σενεγάλη (Όμιλος Η) – στο Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ
Ώρα 21:00
Πολωνία vs Κολομβία (Όμιλος Η) – στο Καζάν Αρένα, Καζάν

Δευτέρα, 25 Ιουνίου
Ώρα 17:00
Ουρουγουάη vs Ρωσία (Όμιλος Α) – στο Κόσμος Αρένα, Σαμάρ
Σαουδική Αραβία vs Αίγυπτος (Όμιλος Α) – στο Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ
Ώρα 21:00
Ισπανία vs Μαρόκο (Όμιλος Β) – στο Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ
Ιράν vs Πορτογαλία (Όμιλος Β) – στο Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ

Τρίτη, 26 Ιουνίου
Ώρα 17:00
Δανία vs Γαλλία (Όμιλος Γ) – στο Λουζνίκι, Μόσχα
Αυστραλία vs Περού (Όμιλος Γ) – στο Φιστ, Σότσι
Ώρα 21:00
Νιγηρία vs Αργεντινή (Όμιλος Δ) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
Ισλανδία vs Κροατία (Όμιλος Δ) – στο Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ

Τετάρτη, 27 Ιουνίου
Ώρα 17:00
Ν. Κορέα vs Γερμανία (Όμιλος ΣΤ) – στο Καζάν Αρένα, Καζάν
Μεξικό vs Σουηδία (Όμιλος ΣΤ) – στο Σεντράλ, Γιεκατερίνενμπουργκ
Ώρα 21:00
Σερβία vs Βραζιλία (Όμιλος ΣΤ) – στο Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα
Ελβετία vs Κόστα Ρίκα (Όμιλος ΣΤ) – στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ

Τετάρτη, 27 Ιουνίου
Ώρα 17:00
Ιαπωνία vs Πολωνία (Όμιλος Η) – στο Βολγκογκράντ Αρένα, Βολγκογκράντ)
Σενεγάλη vs Κολομβία (Όμιλος Η) – στο Κόσμος Αρένα, Σαμάρα
Ώρα 21:00
Αγγλία vs Βέλγιο (Όμιλος Η) – στο Καλίνινγκραντ Στέιντιουμ, Καλίνινγκραντ
Παναμάς vs Τυνησία (Όμιλος Η) – στο Μορντόβια Αρένα, Σαράνσκ

Αυστραλία vs Ισπανία (σκορ 0-3) στη «Φάση των Ομίλων» του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 στη Βραζιλία. [Photo Credits: GettyImages]

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

Σάββατο, 30 Ιουνίου
Ώρα 17:00
1ος Ομίλου Γ vs 2ος Ομίλου Δ (50ος Αγώνας) – στο Καζάν Αρένα, Καζάν
Ώρα 21:00
1ος Ομίλου A vs 2ος Ομίλου B (49ος Αγώνας) – στο Φιστ, Σότσι

Κυριακή, 1 Ιουλίου
Ώρα 17:00
1ος Ομίλου B vs 2ος Ομίλου A (51ος Αγώνας) – στο Λουζνίκι, Μόσχα
Ώρα 21:00
1ος Ομίλου Δ vs 2ος Ομίλου Γ (52ος Αγώνας) – στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ

Δευτέρα, 2 Ιουλίου
Ώρα 17:00
1ος Ομίλου E vs 2ος Ομίλου ΣΤ (53ος Αγώνας) – στο Κόσμος Αρένα, Σαμάρα
Ώρα 21:00
1ος Ομίλου Ζ vs 2ος Ομίλου H (54ος Αγώνας) – στο Ροστόβ Αρένα, Ροστόβ

Τρίτη, 3 Ιουλίου
Ώρα 17:00
1ος Ομίλου ΣΤ vs 2ος Ομίλου E (55ος Αγώνας) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
Ώρα 21:00
1ος Ομίλου H vs 2ος Ομίλου Ζ (56ος Αγώνας) – στο Ατκρίτιε Αρένα, Μόσχα

Κολομβία vs Ουρουγουάη (σκορ 2-0) στη «Φάση των 16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 στη Βραζιλία. [Photo Credits: GettyImages]

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή, 6 Ιουλίου
Ώρα 17:00
Νικητής 49ου Αγώνα vs Νικητής 50ου Αγώνα (57ος) – στο Νίζνι Νόβγκοροντ Στέιντιουμ, Νίζνι Νόβγκοροντ
Ώρα 21:00
Νικητής 53ου Αγώνα vs Νικητής 54ου Αγώνα (58ος) – στο Καζάν Αρένα, Καζάν

Σάββατο, 7 Ιουλίου
Ώρα 17:00
Νικητής 55ου Αγώνα vs Νικητής 56ου Αγώνα (60ος) – στο Κόσμος Αρένα, Σαμάρα
Ώρα 21:00
Νικητής 51ου Αγώνα vs Νικητής 52ου Αγώνα (59ος) – στο Φιστ, Σότσι

Αργεντινή vs Βέλγιο (σκορ 1-0) στα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 στη Βραζιλία. [Photo Credits: GettyImages]

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Τρίτη, 10 Ιουλίου
Ώρα 21:00
Νικητής 57ου Αγώνα vs Νικητής 58ου Αγώνα (61ος) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη

Τετάρτη, 11 Ιουλίου
Ώρα 21:00
Νικητής 59ου Αγώνα vs Νικητής 60ου Αγώνα (62ος) – στο Λουζνίκι, Μόσχα

Βραζιλία vs Γερμανία (σκορ 1-7) στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 στη Βραζιλία. [Photo Credits: Tim Groothuis/Witters Sport via USA TODAY Sports]

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ

Σάββατο, 14 Ιουλίου
Ώρα 17:00
Ηττημένος 61ου Αγώνα vs Ηττημένος 62ου Αγώνα (δηλαδή, οι ηττημένοι των δύο ημιτελικών) – στο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή, 15 Ιουλίου
Ώρα 18:00
Νικητής 61ου Αγώνα vs Νικητής 62ου Αγώνα (δηλαδή, οι νικητές των δύο ημιτελικών) – στο Λουζνίκι, Μόσχα

Γερμανία vs Αργεντινή (σκορ 1-0) στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 στη Βραζιλία. [Photo Credits: GettyImages]

Copyright © 2018 OnlinEpikairotita.com

LEAVE A REPLY