Η κλήρωση για τα play-off του Europa League

Όλα τα ζευγάρια της κλήρωσης για τα play off του Europa League 2018-2019.

[Photo Credits: Harold Cunningham/UEFA)

(OnlinEpikairotita) — Ολοκληρώθηκε η κλήρωση για τα play-off του Europa League 2018-2019 που διεξήχθη σήμερα στις 14:30, στη Νιόν της Ελβετίας.

Δύσκολο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το έργο των τριών κυπριακών ομάδων για την πρόκριση τους στην φάση των ομίλων του Europa League.

Σε περίπτωση πρόκρισης του ΑΠΟΕΛ επί της ισραηλίτικης Χάποελ Μπερ Σεβά, θα κληθεί να αντιμετωπίσει στα play-off του Europa League τον νικητή που θα προκύψει από την αναμέτρηση μεταξύ του ζευγαριού Αστάνα (Καζακστάν) – Δυναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία).

Εάν ο Απόλλωνας καταφέρει να αποκλείσει την Ντιναμό Μπρεστ της Λευκορωσίας, τότε θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Φίτεσε (Ολλανδία) – Βασιλεία (Ελβετία).

Η ΑΕΚ Λάρνακας, εάν αποκλείσει την αυστριακή Στουρμ Γκρατς, θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Τρέντσιν (Σλοβακία) – Φέγενορντ (Ολλαδία).

Οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 23 Αυγούστου και οι επαναληπτικοί αγώνες στις 30 Αυγούστου.

Η κλήρωση για τα play off του Europa League

«Μονοπάτι» πρωταθλητών

  • Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Ελσίνκι (Φινλανδία) VS Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) – Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
  • Μπερ Σεβά (Ισραήλ) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) VS Αστάνα (Καζακστάν) – Δυναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)
  • Κορκ Σίτι (Ιρλανδία) – Ρόσενμποργκ (Νορβηγία) VS Σάλτσμπουργκ (Αυστρία) – Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)
  • Λέγκια (Πολωνία) – Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) VS Αλασκέρτ (Αρμενία) – Κλουζ (Ρουμανία)
  • Σπάρτακς Γιούρμαλα (Λετονία) – Σούντουβα (Λιθουανία) VS Σέλτικ (Σκωτία) – ΑΕΚ Αθηνών (Ελλάδα)
  • Σερίφ (Μολδαβία) – Βάλουρ (Ισλανδία) VS Καραμπάγ (Αζερμπαϊτζάν) vs ΜΠΑΤΕ (Λευκορωσία)
  • Μάλμε (Σουηδία) – Βίντι (Ουγγαρία) VS ΤΝΣ (Ουαλία) – Μίντιλαντ (Δανία)
  • Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία) – Κουκέσι (Αλβανία) VS Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) – Ζρίνσκι (Βοσνία και Ερζεγοβίνη)

Κύριο «μονοπάτι»

  • Σίγκμα (Τσεχία) – Καϊράτ (Καζακστάν) VS Σεβίλλη (Ισπανία) – Ζαλγκίρις (Λιθουανία)
  • Σάρπσμποργκ (Νορβηγία) – Ριέκα (Κροατία) VS Πιουνίκ (Αρμενία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Γιαγκελόνια (Πολωνία) – Γκεντ (Βέλγιο) VS Μαριουπόλ (Ουκρανία) – Μπορντό (Γαλλία)
  • Νόρντζελαντ (Δανία) – Παρτιζάν (Σερβία) VS Μπεσίκτας (Τουρκία) – ΛΑΣΚ (Αυστρία)
  • Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) – Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) VS Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
  • Απόλλων (Κύπρος) – Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία) VS Φίτεσε (Ολλανδία) – Βασιλεία (Ελβετία)
  • Ρέιντζερς (Σκωτία) – Μάριμπορ (Σλοβενία) VS Ούφα (Ρωσία) – Προγκρές Ντίντερκορν (Λουξεμβούργο)
  • Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ) – Αταλάντα (Ιταλία) VS ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Κοπεγχάγη (Δανία)
  • Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) – Ζενίτ (Ρωσία) VS Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – Μόλντε (Νορβηγία)
  • Τρέντσιν (Σλοβακία) – Φέγενορντ (Ολλανδία) VS Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) – ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)
  • Γκενκ (Βέλγιο) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία) VS Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) – Μπρόντμπι (Δανία)
  • Ολυμπιακός (Ελλάδα) – Λουκέρνη (Ελβετία) VS Μπασάκσεχιρ (Τουρκία) – Μπέρνλεϊ (Αγγλία)
  • Ζόρια (Ουκρανία) – Μπράγκα (Πορτογαλία) VS Λειψίας (Γερμανία) – Ου. Κραϊόβα (Ρουμανία)

Η κλήρωση για τη φάση των ομίλων θα πραγματοποιηθεί στις 31 Αυγούστου στο Μονακό.

Copyright © 2018 OnlinEpikairotita.com

LEAVE A REPLY

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.