ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ξανά στα πλέι οφ του Champions League ο ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ έκανε την ανατροπή στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην Καραμπάχ και προκρίθηκε για ενδέκατη φορά στα πλέι οφ του Champions League.

Στο πρώτο αγώνα για τον γ’ προκριματικό γύρο της διοργάνωσης που έγινε στο ΓΣΠ, ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Καραμπάχ και χρειαζόταν δύο γκολ για την πρόκριση.

Στον επαναληπτικό που έγινε απόψε στο «Τόφικ Μπαχράμοφ» του Αζερμπαϊτζάν, οι παίκτες του ΑΠΑΟΕΛ μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο και κατάφεραν να επικρατήσουν με 2-0.

Το πρώτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ πέτυχε ο Σεμπάστιαν ντε Βινσέντι με πέναλτι στο 34ο λεπτό, ενώ το γκολ της πρόκρισης ήρθε στο 68ο λεπτό από τον Ούρος Μάτιτς.

Αυτός ήταν ο πρώτος αγώνας του ΑΠΟΕΛ υπό την καθοδήγηση του Γερμανού προπονητή Τόμας Ντολ.

Στη φάση των πλέι οφ, ο ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Άγιαξ – ΠΑΟΚ. Ο πρώτος αγώνας θα πραγματοποιηθεί εντός έδρας στις 20 Αυγούστου και ο επαναληπτικός αγώνας εκτός έδρας στις 28 Αυγούστου.